A A A K K K
для людей із порушенням зору
Мереф’янська громада
Харківська область, Харківський район

Сітов Веніамін Іванович: звернення #1169

Автор звернення: Гладкіх Євгенія Юріївна
Дата: 21.02.2021 14:48


КОЛЕТИВНЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Веніаміне Івановичу, жителі с. Селекційне звертаються до Вас і депутатського корпусу із проханням переглянути рішення «Про надання згоди на доступ до об’єкта будівництва для розміщення технічних засобів телекомунікацій», а саме щодо розміщення базової станції (БС) стільникового зв’язку (Vodafone) на покрівлі Мереф’янського міського будинку культури (с. Селекційне) та визначити альтернативне місце її розташування поза межами жилих будівель і будівель та місць забезпечення культурного відпочинку населення.

Мешканці с. Селекційне створили електронну петицію «Щодо запобігання встановленню вишки мобільного зв’язку на покрівлі будинку культури (с. Селекційне) або розгляду альтернативного місця її розміщення». Однак петиція не була розміщена на сайті Міськради для збору голосів, а у відповідь на цей документ мешканці отримали офіційного листа-відмову від пана Сергія Єршова.

Хочемо зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 28 серпня 2013 р. № 808 «Про затвердження переліку видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку» базові станції мобільного зв’язку було визнано потенційно небезпечними. При цьому відмова у громадському розгляді петиції стосовно розміщення вежі стільникового зв’язку в іншому місці повністю позбавляє самих жителів селища впливу на процес розміщення потенційно небезпечного об’єкту. Такі умови, по-перше, роблять неможливим виконання положень Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Орхуська конвенція), по-друге, порушують конституційні права жителів селища, зокрема статтю 50 Конституції України, яка закріплює право кожного на безпечне для життя і здоров’я довкілля.

Не можна не погодитись із фактом, зазначеним у листі-відмові, що попередні розрахункові рівні електромагнітного випромінювання (ЕМВ) від БС стільникового зв’язку істотно нижчі за гранично допустимі, визначені Державними санітарними нормами і правилами, затвердженими Наказом МОЗ України №239 від 01.08.1996 р., однак просимо звернути увагу на таке:
- результати наукових досліджень вітчизняних і закордонних учених, опублікованих у відкритому доступі у фахових наукових виданнях (Кундельська Т.В., Бєдункова О.О., Долгова Т.І., Семчук Я.М., Forgacs et al., Kesari et al., Blake et al.), підтверджують небезпечний вплив віддалених наслідків ЕМВ від БС на біологічні об’єкти. Так, сигнал, який розповсюджується від БС, проходить на певній висоті від поверхні землі й донизу випромінювання доходить приблизно у 700 разів менше, аніж на найвищій точці конструкції. Однак науково доведено, що низькочастотні магнітні поля, які виникають у зоні впливу БС, сприяють зміні амплітуди та фази ритмів біологічних показників в організмі людини. Як відомо, десинхроноз є загальною ознакою розладу здоров’я на початкових етапах, що в подальшому призводить до порушення процесу імуногенезу, погіршення роботи центральної нервової системи, зміни гормонального фону, порушень серцево-судинної системи. Особливо небезпечною є дія електромагнітних випромінювань на дітей, підлітків, вагітних жінок та осіб із послабленим здоров’ям;
- всесвітньо визнана Організація охорони здоров’я спирається на стандарти Міжнародної комісії із захисту від неіонізуючого випромінювання (ICNIRP) та не заперечує існування біологічних ефектів від впливу БС.

Безумовно, розвиток інформаційного суспільства, запровадження нових інформаційних технологій, покращення мобільного Інтернету та ін., що входить у завдання Мереф’янської ТГ та Указ президента України № 497/2019 від 8 липня 2019 р. – це крок уперед у розвиток суспільства і технологічний прогрес. Але, пане Веніаміне Івановичу, такий крок має бути виваженим, необхідно шукати альтернативи, перевірити всі «за» і «проти» та приймати рішення, відстоюючи право на здорове існування ваших односельчан. Сьогодні, коли ми знаходимось під постійним впливом дії різноманітних випромінювань, забруднювачів, людство вже не може дозволити собі настільки бездумно і безапеляційно приймати такі рішення.

Твердження, указане в листі-відповіді пана С. Єршова щодо унікальності місця розташування БС стільникового зв’язку на покрівлі Будинку культури не є достовірним. Адже у 2020 році всі ми були свідками звернення представників компанії Vodafone до голови правління ОСББ із проханням дозволу розмістити вишку на покрівлі жилого будинку по вул. Лермонтова, 13; потім до адміністрації Інституту овочівництва і баштанництва НААН із тим же проханням, але отримали відмову в обох випадках. Невже Будинок культури, що є частиною культурно-дозвіллєвого комплексу, до якого входять бібліотека та різноманітні дитячі гуртки, спеціалізовані школи, біля якого щодня збирається на прогулянку купа малечі є унікальним місцем розміщення базової станції стільникового зв’язку?

Контактна особа – Гладкіх Євгенія Юріївна. Прошу надати відповідь на електронну адресу: ye.hladkikh@ukr.net.

Офіційний коментар:

Шановна пані Євгенія!

 

У відповідь на Ваше звернення Мереф’янська міська рада повідомляє наступне.

Постанову Кабінету Міністрів України від 28 серпня 2013 року №808 «Про затвердження переліку видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну  небезпеку»  ухвалено  відповідно  до  частини  третьої статті 13 Закону України «Про екологічну експертизу».

Закон України «Про екологічну експертизу» втратив чинність на підставі Закону №2059-19 від 23.05.2017 року «Про оцінку впливу на довкілля». Відповідною Постановою Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 року №128 внесено зміни та визнано такими, що втратили чинність, деякі постанови Кабінету Міністрів України у тому числі Постанова Кабінету Міністрів України від 28 серпня 2013 року K•808.

В Законі України «Про оцінку впливу на довкілля» у сфері його застосування оцінки впливу на довкілля згідно обов’язкового здійснення оцінки впливу щодо встановлення радіотехнічних об’єктів тобто розміщення телекомунікаційного обладнання не підпадає до переліку відповідних категорій.

Також повідомляємо, незважаючи на зазначену інформацію, все обладнання, що планується до встановленню Сертифіковане та є відповідні висновки.

Стосовно місця розташування на Будівлі культури, то воно максимально задовольняє щодо надання якісних послуг усім мешканцям с. Селекційне, електромагнітне випромінювання у місці встановленню обладнання максимально безпечне для мешканців с. Селекційне та повністю безпечне для відвідувачів Будинку культури та на прилеглій території Будинку.

Після встановлення обладнання для всіх зацікавлених мешканців с. Селекційне будуть проведені лабораторні дослідження представниками Державної установи «Обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я» у місцях та помешканнях мешканців с. Селекційне.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень