Мобільна школа проєктного менеджменту
Під час Мобільної школи проектного менеджменту, яка проходила з 4 по 14 червня, команда відділу Міжнародних відносин та проектно-інвестиційної діяльності провела 8 зустрічей та розповіла 90 мешканцям Мереф’янської громади про переваги проектного менеджменту, аспекти формування бюджету громади і різницю між грантами та інвестиціями.
Про деякі зустрічі хочемо розказати більш детально.
Зустріч на території РК ОСН «Мерефа-Схід»
На неї завітали учні старших класів – вмотивовані, ініціативні, відкриті до нових знань та навчання в Школі проектного менеджменту. Зустріч відбулась на базі закладу, який вже має досвід реалізації міні-проектів, - КЗ «Мереф’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3». У цьому році даний заклад став переможцем наступних проектів, які згодом почнуть впроваджуватись:
- «Відновлення роботи шкільної теплиці для організації навчально-дослідницької роботи учнів Мереф'янської ЗОШ I-III ст. № 3»;
- Створення скейт-парку на території Мереф'янської ЗОШ I-III ст. № 3 у м. Мерефа.
Зустріч на території РК ОСН «Південь»
На зустрічі присутні обговорили аспекти проектного менеджменту. Результатами цих обговорення стали проектні ідеї для Харківського обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» та «Бюджету участі». Мешканці цього мікрорайону вже знайомі з проектною діяльністю та реалізацією проектів, тож вони зацікавилися навчанням у Школі проектного менеджменту у подальшому.
Зустріч на території РК ОСН «Захід»
На території КЗ «Мереф’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 4» зустріч відбулась у формі конструктивного діалогу.
Під час обговорення присутні зацікавились конкурсами «Разом в майбутнє» та «Бюджетом участі», тим паче, що досвід проектної діяльності вже є.
Зустріч на території РК ОСН «Утківка»
Цікавою для присутніх виявилась тема обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» та «Бюджету участі». Активісти ставили питання про створення спортивного майданчика на центральній вулиці смт Утківка. Тож, ми розповіли про можливі напрямки реалізації їх ідей.
Спікерами Мобільної школи проектного менеджменту були:
Крістіна Бережна, спеціаліст відділу Міжнародних відносин та проектно-інвестиційної діяльності Виконавчого комітету Мереф’янської міської ради
Дмитро Микиша, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, розказував про проектний менеджмент, як формується бюджет громади та пояснив різницю між грантами та інвестиціями.
Катерина Кобець, начальник відділу Міжнародних відносин та проектно-інвестиційної діяльності Виконавчого комітету Мереф’янської міської ради презентувала роботу відділу та анонсувала Школу проектного менеджменту, яка відбудеться у серпні цього року. р озпочинала інформаційні зустрічі з розповіді про діалог та якісну комунікацію.
Ідея проводити навчання з проектного менеджменту виникла під час тренінгового циклу «Партиципація та Модерація / Фасилітація», учасницями якого були секретар Мереф’янської міської ради Тетяна Дядченко, спеціалістка відділу Міжнародних відносин та проектно-інвестиційної діяльності Крістіна Бережна, та спеціалістка по зв’язкам з громадськістю Аліса Гриненко. Ними була розроблена проектна ідея – «Мобільна школа проектного менеджменту», мета якої – сформувати у жителів громади думку, що кожен може самостійно впливати на перебіг подій у громаді, зокрема навчитися раціонально використовувати свій час та присвятити його проектному менеджменту, який є інструментом для вирішення актуальних питань у громаді. По завершенню, проектна ідея «Мобільна школа проектного менеджменту» була розглянута експертами програми GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH), пройшла відбір для надання подальшої менторської підтримки та лягла в основу Школи проектного менеджменту.