Мереф’янська громада
Харківська область, Харківський район

Мереф’янська ОТГ стане пілотною з організації роботи щодо соціального захисту населення в об’єднаних громадах області

Дата: 02.02.2018 08:32
Кількість переглядів: 735

Мереф’янська ОТГ стане пілотною з організації роботи щодо соціального захисту населення в об’єднаних громадах області

Про це повідомили в ході наради, що пройшла 29 січня під керівництвом заступника голови Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА) Михайла Черняка.

Нараду було присвячено питанням організації роботи органів соцзахисту в об’єднаних громадах області. Відкриваючи захід, Михайло Черняк наголосив на значенні проведення реформ у соціальній сфері.

«На жаль, наразі нормативно-правова база дещо відстає від тих реальних кроків, які потрібно робити для забезпечення функцій держави в громаді у повному обсязі. Ми маємо на місцевому рівні відпрацювати питання, щоб важливі зміни не пройшли болісно для населення. Будемо реорганізовувати соціальну сферу разом задля людей, щоб покращити якість наданих послуг», – відзначив Михайло Черняк.

Більш детально про взаємодію місцевих управлінь соціального захисту населення в ОТГ розповів директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага. У своєму виступі від підкреслив, що зараз моделлю адміністрування та надання послуг із соціальної підтримки населення Міністерством соціальної політики визначено Мереф’янську міську ОТГ. За його даними, у пілотній громаді вже затверджено структуру виконкому, до якого входить 6 працівників відділу соціального захисту населення, 7 – служби у справах сім'ї та дітей і 2 фахівці з соціальної роботи. Також у громаді створено комунальну установу «Мереф’янський центр надання соціальних послуг».

«Ми принципово підходимо до питання створення соцструктур в ОТГ. Усі питання організації соціальної роботи будуть відпрацьовуватися в пілотній громаді. Такі ж підрозділи будуть створюватися й у інших громадах», – сказав Юрій Шпарага.

Він також наголосив, що задля недопущення зниження рівня соціальної підтримки громадян управління соцзахисту будуть проводити координацію роботи та методологічне супроводження з організації соціального захисту населення в ОТГ.

Про забезпечення прав дітей в умовах реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні учасникам заходу розповіла начальник служби у справах дітей ХОДА Ольга Шевченко. Вона доповіла про зміни, які відбулися в законодавстві, що стосується діяльності органів опіки та піклування та питань захисту прав дітей. Так, усі функції, крім усиновлення й утворення та функціонування дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, будуть передані виконавчим органам сільських, селищних та міських рад ОТГ.

Про організацію в ОТГ надання соціальних послуг сім’ям та особам, які опинилися в складних життєвих обставинах, доповіла директор Харківського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Олена Хватинець.

Підбиваючи підсумки наради, її учасники відзначили, що вже розпочато підготовчу роботу щодо утворення структурних підрозділів із соціального захисту населення та служб у справах дітей при ОТГ. Найближчими днями сторони проведуть роботу щодо обміну інформацією та укладення угод про співпрацю.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень