Мереф’янська громада
Харківська область, Харківський район

Призов на строкову службу в 2018 році

Дата: 31.01.2018 09:03
Кількість переглядів: 1082

Призов на строкову службу в 2018 році

Юнаки, які вступають у призовний вік, завжди з цікавістю стежать за новинами, що стосуються можливого реформування Збройних сил України. В наші дні ця тема вже давно належить до особливо актуальних, адже чутки щодо армійських інновацій поповнюються з кожним днем. 
Згідно з останніми указами Президента України, призовна кампанія здійснюється в порядку і в строки, які є цілком звичними для України. Навесні, в квітні-травні, юнаків зазвичай закликають з'явитися у військкомати, а під час осінньої кампанії для цього виділяють період з жовтня по листопад. Точні дати призову-2018, поки що не називають. Пояснюється це тим, що ще в 2016 році був виданий президентський указ, згідно з яким точні дати будуть оголошуватися в рік кампанії на підставі окремого урядового розпорядження. Пояснюється це тим, що в нинішніх політичних умовах українська армія повинна швидко і оперативно реагувати на зовнішні загрози, тому терміни початку кампанії і кількість призовників можуть бути абсолютно різними. 
Крім того, в 2018 році призовники отримають разову матеріальну допомогу у підвищеному розмірі: тепер одноразова компенсація складе 6400 гривень.
Терміни, на які молоді українці повинні відправитися в армію, складають: 1,5 року – для хлопців, які йдуть служити після школи, не маючи диплому про отримання вищої освіти; 1 рік – для хлопців, які закінчили університет та отримали диплом рівня магістра або спеціаліста. 
Вік призовників у 2018 році складе від 20 до 27 років 
Нагадаємо, що віковий ценз призовників був змінений в Україні не так давно – ще кілька років тому в армію можна було потрапити відразу після шкільної лави, якщо колишній учень не зміг вступити до навчального закладу для продовження підвищення рівня своєї освіти. Однак Президент видав указ, згідно з яким вік призову був піднятий до 20 років, оскільки людина, що йде в армійські лави, повинна мати чітке усвідомлення про те, навіщо їй потрібна військова служба.

Порядок дій після отримання виклику до військкомату

Після того як юнакові, який відноситься до категорії військовозобов'язаних, буде вручена повістка, він повинен прийти у військовий комісаріат в день і час, вказаний у бланку повідомлення. Нагадаємо, що в Указі Президента від 2016 року сказано: факт того, що ви не отримали повістку, не є підставою для неявки в комісаріат. У будь-якому випадку, як тільки в країні оголошується про початок весняної або осінньої кампанії для призовників, всі юнаки призовного віку повинні прийти у військкомат протягом 10 днів. 
До числа причин неявки, які можуть бути визнані поважними, відносяться тільки форс-мажорні обставини, до яких зараховані: стихійні лиха; несподівана поломка транспортного засобу (потягу чи автобуса), що підтверджено документально; лікарняний лист або смерть і поховання людини з числа найближчих родичів. Інші причини будуть вважатися спробою ухилитися від служби в армії. , що загрожує штрафом або навіть тюремним ув'язненням.

Хто може отримати відстрочку?

Згідно із законодавством, деякі категорії молодих людей можуть скористатися правами на отримання відстрочки від армійської служби, або бути відразу звільненими в запас. Закон встановлює винятки для наступних категорій осіб: юнаки, які є єдиними годувальниками сім'ї або піклувальниками осіб, які не можуть працювати, наприклад, дітей та інвалідів; хлопці, які утримують двох і більше дітей, які не досягли трирічного віку; призовники, у яких на момент отримання повістки дружина очікує дитину; юнаки, які виховують дітей, що мають інвалідність, або є чоловіками жінок, віднесених до категорії інвалідів; особи, які мають встановлений медичний діагноз, що дає змогу отримати відстрочку від призову на рік, або ж відразу видати розпорядження про списання у запас; особи, які пройшли армійську службу в іншій країні; юнаки, які навчаються в аспірантурі або інтернатурі на денному навчанні; деякі категорії педагогічних і медичних працівників, службовців церкви, резервістів і поліцейських; особи, у яких на військовій службі загинули рідний брат або сестра; особи, підозрювані в здійсненні протиправних дій звільняються від армії на термін, який необхідний для проведення розслідування. 
Варто зазначити, що по закінченню обов’язкової строкової служби, кожен солдат має право залишитися в лавах Збройних сил України на контрактній основі і отримувати гідну заробітну плату.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень