Увага! Небезпечні знахідки!
Для оперативного, безпечного та якісного реагування на можливі надзвичайні ситуації, які пов’язані з виявленням вибухонебезпечних предметів, що залишилися на території Харківського району після війн, сучасних боєприпасів та підривних засобів (крім вибухових пристроїв, які використовуються в терористичних цілях), для організації виконання комплексу заходів щодо розмінування території від вибухонебезпечних предметів Харківське районне управління головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області надає інструкцію про порядок дій населення при виявленні вибухонебезпечних предметів.
Шановні громадяни!
В Харківській області щорічно вилучається та знешкоджується велика кількість (понад 3500 тис. одиниць) застарілих боєприпасів (снаряди, протипіхотні та мінометні міни, авіабомби).
У разі виявлення вибухонебезпечних або схожих з ними предметів необхідно:
- припинити роботи в районі виявлення вибухонебезпечних предметів;
- огородити місцезнаходження вибухонебезпечних предметів і при можливості виставити охорону (для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, мотузки, шматки матерії та інше);
- повідомити про знахідку в органи місцевої влади, до оперативно - диспетчерської служби Харківського районного управління ГУ ДСНС України у Харківській області, за телефонами: 741-16-01, 101, або особисто за адресами: м. Харків, вул. Полтавський Шлях, буд. 50; м. Люботин, провул. Ушакова 26/1; м. Мерефа, провул. Яковлівський, 12; сел. Буди, вул. Залізнична, 1-з; с. Липці, вул. Пушкінська, 117.
У будь-якому разі при виявленні ВНП або предметів підозрілого характеру слід пам'ятати, що тільки безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що випадку каліцтва чи загибелі не станеться, а знахідка буде знешкоджена без завдання шкоди.
При знаходженні вибухонебезпечного предмета категорично забороняється:
- намагатися самостійно вилучити знахідку із землі;
- брати вибухонебезпечний предмет до рук;
- наносити по вибухонебезпечному предмету удари;
- робити спроби розібрати вибухонебезпечний предмет;
- переносити або перекатувати з місця на місце;
- кидати вибухонебезпечний предмет в багаття або розводити над ним полум’я.
Пам'ятайте: ступінь безпеки боєприпасів, що не вибухнули, визначається тільки фахівцем. Тільки фахівець особисто визначає можливість транспортування їх, приймає рішення про спосіб знешкодження та знищення вибухонебезпечного предмету.