A A A K K K
для людей із порушенням зору
Мереф’янська громада
Харківська область, Харківський район

Пам’ятка населенню: «Африканська чума свиней»

Дата: 13.08.2018 14:55
Кількість переглядів: 735

Управління житлово-комунального господарства та будівництва Харківської районної Державної адміністрації Харківської області надає рекомендації щодо запобігання зараження Африканською чумою.

Африканська чума свиней (АЧС) – особливо небезпечна висококонтагіозна вірусна хвороба домашніх і диких свиней, що характеризується швидким поширенням, високим ступенем смертності. Гине до 100% захворілих свиней. Африканська чума свиней не становить небезпеки для здоров’я людей. Лікарські засоби для профілактики і лікування АЧС відсутні. Джерелом хвороби є хворі свині, які виділяють вірус з сечею, калом, витіканнями з носа та іншими виділеннями. Передача захворювання здоровим тваринам може здійснюватися через заражені вірусом корми, підстилку, гній, трупи і продукти забою тварин (м’ясо, м’ясопродукти, кров).

Клінічні ознаки захворювання:

від зараження до появи клінічних ознак проходить 2-7 днів; у тварин підвищується температура тіла до 42 °С, з’являються задишка, кашель, пропадає апетит, посилюється спрага, відзначаються напади блювоти і паралічу задніх кінцівок, на шкірі внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух, на п’ятачку і хвості стають помітні червоно-фіолетові плями. Смерть настає на 1-5 день, рідше – пізніше.

Щоб уникнути виникнення і розповсюдження африканської чуми свиней необхідно дотримуватися таких заходів:

  • проводити щоденний огляд свиней з метою своєчасного виявлення можливого захворювання тварин;
  • не згодовувати свиням харчові відходи і відходи, отримані після забою свиней, без термічної обробки (проварювання);
  • не купувати корми і кормові добавки невідомого походження у невстановлених торгових місцях (обов’язкові наявність документів, що підтверджують походження та безпеку кормів, наявність дозволу на торгівлю і т.д.);
  • не купувати живих свиней, м’ясо та м’ясопродукти у невстановлених торгових точках, без ветеринарних супровідних документів;
  • допускати ветеринарних лікарів на територію приватних подвір’їв для огляду свиней та проведення заходів;
  • не допускати відвідування особистих подвір’їв сторонніми особами;
  • постійно вести боротьбу з гризунами;
  • не завозити свиней без узгодження з Державною ветеринарною службою району з інших регіонів.

В господарствах незалежно від форм власності, якщо було виявлено хворих свиней або масову їх загибель, потрібно терміново інформувати спеціалістів ветеринарної медицини господарства, завветлікарнями, ветдільницями в зоні обслуговування, або спеціалістів державної установи ветмедицини в районі про зазначену ситуацію, а також місцеві органи самоврядування.

Пам’ятайте:

Виконання Вами цих рекомендацій спрямоване на попередження заносу АЧС на територію Ваших подвір’їв та запобігання економічних збитків.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень