Мереф’янська громада
Харківська область, Харківський район

Що таке інститут кар'єрного радника

Дата: 10.07.2019 14:27
Кількість переглядів: 735

        З 1 січня 2019 року набрав чинності новий Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу (далі  - Порядок). Це один з кроків модернізації служби зайнятості, що сприятиме продуктивному працевлаштуванню

        Для покращення сервісного обслуговування клієнтів та забезпечення працевлаштування громадян, виникла необхідність у поєднанні їх вмінь, досвіду та  навичок з вимогами сучасного ринку праці.

        З цією метою у державній службі зайнятості запроваджено концептуально новий, індивідуальний підхід для кожного шукача роботи – інститут кар’єрного радника.

        Фахівець центру зайнятості, який виконує функції кар’єрного радника,   надає послуги особам, які шукають роботу та зареєстрованим безробітним, здійснює супровід таких осіб з метою їх подальшого працевлаштування. Тобто, радник консультує шукачів роботи щодо наявності вакантних посад, надає інформацію про заходи для самостійного працевлаштування або започаткування підприємницької діяльності, допомагає скласти резюме, обрати варіант для можливої професійної підготовки або перепідготовки відповідно до потреб ринку праці, а у разі необхідності – направить на проведення профдіагностики та спеціалізованих тестів, які дозволять визначити рівень професійної кваліфікації.

       В Порядку також закріплено систему профілювання безробітних і шукачів роботи, тобто:  систему оцінки ступеню мотивації до праці особи, яка шукає роботу, чи зареєстрованого безробітного, попиту на професію на ринку праці, можливості працевлаштування, ризику тривалого безробіття та визначення обсягу і видів послуг, які надаються з метою повернення шукачів роботи на ринок праці.

      За результатами профілювання кар'єрний радник спільно з безробітним складає індивідуальний план працевлаштування, який визначає комплекс заходів, строки та періодичність їх надання, зобов’язання сторін щодо виконання цього плану. Індивідуальний план – це програма зареєстрованого безробітного з пошуку роботи  та кар’єрного радника щодо здійснення супроводу та організації надання послуг.

        Очікується,  що такий індивідуальний  підхід з  боку кар’єрного радника підвищить ефективність співпраці державної служби зайнятості з роботодавцями, оскільки працівники, працевлаштовані за сприяння кар’єрних радників, відповідатимуть потребам та запитам конкретних роботодавців.

       Запроваджені новації удосконалюють сервісне обслуговування клієнтів, забезпечуючи їх активну участь у пошуку роботи, прискорюють працевлаштування громадян, а також сприяють підвищенню конкурентоспроможності безробітних на ринку праці та успішній побудові їх кар’єри.

   З будь – яких питань, отримання консультацій, реєстрації та для пошуку роботи, звертайтеся до відділу надання соціальних послуг Харківської районної філії ХОЦЗ за адресою: м. Мерефа вул. Дніпровська. 248/1 тел.7484643

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень