Мереф’янська громада
Харківська область, Харківський район

Допомога на дітей фізичним особам-підприємцям

Дата: 08.05.2020 08:42
Кількість переглядів: 620

5 травня 2020 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів  України від 29 квітня 2020 р. № 330 «Про виділення коштів для надання допомоги на дітей фізичним особам — підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку»

Відповідно до Порядку № 329 допомога на дітей призначається і виплачується ФОПам, які:

1.Обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку;

2.Сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи — підприємця.

 Допомога на дітей призначається на період карантину та на один місяць після дати його відміни одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р., і виплачується щомісяця за повний місяць. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» така допомога становитиме: на дітей віком до 6 років - 1779 грн; на дітей віком від 6 років - 2218 гривень.

Для подачі заяви у паперовій формі заявнику необхідно звернутися до відділу соціального захисту  населення Виконавчого комітету Мереф’янської міської ради  з наступним пакетом документів:

  1. Заява за встановленою формою (Порядок № 329 від 22.04.2020 р.);
  2. Копія паспорту та реєстраційного номеру облікової картки платника податків;
  3. Копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;
  4. Довідка з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
  5. Копія документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
  6. Копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Для подачі заяви в електронній формі заявник надсилає на електронну адресу Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації (uszn.hrda@ukr.net)  наступний пакет документів:

  1. Фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я та по батькові дитини, прізвище, ім’я та по батькові батьків);
  2. Фотокопію довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
  3. Фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
  4. Фотокопію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Додатково:

1. Допомога призначається лише тим ФОПам, які займались підприємницькою діяльністю у 2019 році

Відповідно до пункту 3 Порядку № 329 випливає, що для отримання допомоги ФОП повинен був сплачувати ЄСВ у 2019 році. Якщо ФОП зареєструвався у 2020 році, він не відповідатиме вимогам Порядку та, відповідно, не може претендувати на отримання допомоги.

 2. Допомога може виплачуватися лише з травня

Відповідно до пункту 7 Порядку № 329 допомога призначається з місяця звернення і виплачується щомісяця. Оскільки Урядова постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування, норми Порядку № 329 застосовуються з 5 травня. Відповідно, громадяни можуть подати необхідні документи лише в травні і, відповідно, отримати допомогу, починаючи з цього місяця.

3. Відповідно до пункту 15 Порядку № 329 допомога не призначається на дітей, на яких виплачується компенсація послуги «муніципальна няня».

Відділ соціального захисту Виконавчого комітету

                                         Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень