Мереф’янська громада
Харківська область, Харківський район

Роз'яснення щодо цін на природний газ та тарифу на його розподіл

Дата: 20.01.2021 14:37
Кількість переглядів: 1434

У зв’язку із підвищенням з січня 2021 року вартості природного газу для потреб населення та тарифу на розподіл природного газу Операторами ГРМ (АТ «Харківгаз») та на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 11 січня 2021 року щодо проведення роз’яснювальної роботи із побутовими споживачами природного газу стосовно цін на природний газ та тарифу на його розподіл, Департамент, в межах компетенції та наданих повноважень, повідомляє:

З 1серпня 2020 року повноцінно запрацював ринок природного газу.

З 01 лютого поточного року вартість 1 м3 природного газу встановлена постановою Кабінету Міністрів України на рівні 6,99 грн./м без урахування вартості розподілу (доставки) газу. Така ціна діятиме до завершення опалювального сезону або до завершення карантину.

Відповідно до положення статті 12 Закону України «Про ринок природного газу», постачання природного газу здійснюється за цінами, які вільно встановлюються між постачальником і споживачем, крім випадків, передбачених Законом.

З переліком постачальників природного газу для потреб населення, а також із цінами та акціями, які вони пропонують, можливо ознайомитись за посиланням: https://gazpravda.com.ua/.

Споживач має право вільно обирати для себе постачальника газу.

Для того щоб обрати нового постачальника газу треба перевірити, чи компанія має право на постачання газу. Це можливо на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) в розділі «Ліцензійний реєстр НКРЕКП».

Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника. Це можна зробити як на сайті нового постачальника, так й надіслати йому скановану/сфотографовану заяву на електронну скриньку.

Разом із заявою-приєднанням споживач надає постачальнику:

-документи, якими визначено право власності чи користування на об'єкт (приміщення);

- документ, що посвідчує особу споживача (паспорт), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);

-інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника). Наприклад, це може бути останній рахунок за розподіл або постачання газу.

Заяву також може подати й довірена особа власника приміщення, проте вона мусить мати оформлену належним чином довіреність.

Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу. Нова компанія має для цього термін до 20 днів.

Тариф на розподіл (транспортування) природного газу на 2021 рік затверджено постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надалі- НКРЕКП) від 30.12.2020 № 2782 та складає з січня 2021 року 2,28 грн./l м3 (з ПДВ).

Питання перегляду тарифу на послугу розподілу природного газу з січня 2021 року належить до компетенції НКРЕКП, як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, та знаходиться на стадії його зменшення.

З питання листування можливо звертатися за адресою: вул. Смоленська, 19, м. Київ (інформаційно-довідкова телефонна лінія: (044) 204-70-72 та на електронну адресу: box@nerc.gov.ua.

Крім того, для споживачів природного газу (населення) AT «Харківгаз» розраховано обсяг використаного природного газу з 01 жовтня 2019 року по ЗО вересня 2020 року, який буде нараховуватися пропорційно щомісяця протягом 2021 року. У разі, якщо зазначені в квитанціях обсяги не співпадають з фактично спожитим природним газом у зазначеному періоді, пропонуємо споживачам безпосередньо звертатися до Центрів обслуговування клієнтів за адресами, що додаються.

У зв’язку із запровадженням карантинних обмежень споживачі також мають змогу звертатися до AT «Харківгаз» зручним способом з наступних: до контакт- центру за номерами (057) 766-21-04 та (067) 011-31-04 або на електронну адресу contact@kh.104.ua; через особистий кабінет на сайті http://104.ua; за допомогою Viber-bot 7104.ua або Telegram bot 7104.ua; або за допомогою мобільних додатків 104 Mobile Light (iOS) та 104 Mobile (Android).

Додатково повідомляємо, що згідно з частиною третьою статті 36 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», місцеві державні адміністрації не втручаються у господарську діяльність підприємств, установ і організацій, крім випадків, визначених законом.

 

Департамент житлово-комунального господарства
та паливно-енергетичного комплексу ХОДА

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень