Мереф’янська громада
Харківська область, Харківський район

Земельний податок з власників нерухомого майна, що розташоване на земельній ділянці, права на яку не оформлені

Дата: 27.08.2021 09:49
Кількість переглядів: 356

Верховний Суд в постанові від 03.08.2020 р. у справі № 826/13307/18 зазначив, що обов’язок зі сплати земельного податку виникає в силу фактичного використання земельної ділянки (в тому числі в разі користування нею внаслідок набуття права власності на нерухоме майно) незалежно від дотримання такою особою вимог земельного та цивільного законодавства щодо порядку оформлення права землекористування та підстав набуття прав користування.

Колегія суддів у зазначеній постанові визначає, що сплачувати земельний податок слід навіть за несформовані земельні ділянки, а відсутність у них кадастрового номера не повинна вважатися перешкодою для виконання такого обов’язку.

Однак, Мінфін не погоджується з такою правовою позицією ВС та в роз’ясненнях, затверджених наказом Мінфіну від 06.07.2018 р. № 602, висловлює власну позицію, яка полягає в тому що особу, яка володіє нерухомим майном, що розташоване на земельній ділянці, права на яку для такої особи не оформлені, не можна вважати платником земельного податку в розумінні статті 269 ПКУ до моменту виникнення відповідних прав такої особи на цю земельну ділянку відповідно до запису, сформованого у Державному земельному кадастрі у порядку визначеному законом. До такого моменту зазначена особа відповідно до вимог Податкового кодексу України не повинна сплачувати земельний податок.

Аналогічної правової позиції у своїх роз’ясненнях дотримується Державна податкова служба України.

Отже, на теперішній час, ситуація з даного питання є не однозначною, оскільки, не зважаючи на роз’яснення Мінфіну, у разі звернення ДПСУ до суду з позовом про стягнення земельного податку, ймовірне рішення суду про задоволення позовних вимог з огляду на правову позицію ВС.

 

Начальник відділу

«Мереф’янське бюро правової допомоги»

М. Куцеконь

тел. 748-21-37

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень