Мереф’янська громада
Харківська область, Харківський район

 Нюанси виплати допомоги на поховання

Дата: 16.11.2021 08:45
Кількість переглядів: 544

      Втрату близької  людини неможливо компенсувати. Дуже важливо в цей час знати, куди звертатись і що робити. Хто має право на отримання допомоги на поховання? Де отримати виплату? Які документи треба подати?

Розмір допомоги на поховання:

     Згідно зі статтею 53 Закону 1058 “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” у разі смерті пенсіонера особам, які здійснили його поховання, виплачується допомога на поховання пенсіонера в розмірі двомісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на час смерті. У разі смерті пенсіонера, якому пенсію було призначено відповідно до Закону 2262 “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, членам його сім’ї або особі, яка здійснила його поховання , виплачується допомога у розмірі тримісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на час смерті, але не менше п’ятиразового розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

     Це означає, що якщо тримісячний розмір пенсії менший за п’ятиразовий розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначений у місяці смерті пенсіонера, то розмір допомоги на поховання пенсіонера буде визначено в п’ятиразовому розмірі відповідно прожиткового мінімуму. Якщо триразовий розмір пенсії буде більший, то допомога на поховання виплачується в розмірі тримісячної пенсії. 

     Допомогу на поховання виплачують органи Пенсійного фонду лише в тому разі, якщо померла особа на час смерті була пенсіонером.

ДОВІДКОВО : Розмір прожиткового мінімуму затверджує Верховна Рада України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік. Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб 2021 року визначено статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік»:

  • Із 1 січня 2021 року – 2270 грн.

  • Із 1 липня 2021 року – 2379 грн.

  • Із 1 грудня 2021 року – 2481 грн.

ДОВІДКОВО : Із 1 квітня 2021 року виплата допомоги на поховання здійснюється шляхом зарахування коштів на поточні рахунки осіб, які мають право її 

Допомога на поховання не виплачується  якщо поховання пенсіонера здійснено за державний кошт. Незалежно від закону, відповідно до якого призначено пенсію, допомога на поховання не виплачується, якщо особа перебувала на повному державному утриманні, і установа (заклад), у якому пенсіонер помер, здійснила поховання за бюджетний кошт.

Необхідні документи : Особа, яка звертається за допомогою на поховання, подає в орган, що призначає пенсію :

  • документ, що посвідчує особу заявника;

  • заяву про виплату допомоги на поховання;

  • свідоцтво про смерть;

  • витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть пенсіонера.

Якщо померла особа одержувала пенсію відповідно до Закону 2262, заявник додатково подає довідку, що поховання здійснено за власні кошти (не за кошти держави). Підтвердження факту, що поховання відбулося не за державний кошт, здійснюється зазвичай шляхом подання відповідної довідки, виданої ритуальною службою, органом місцевого самоврядування /селищної, сільської ради, об’єднаною територіальною громадою.

   У разі реєстрації смерті за межами України подається свідоцтво про смерть або інший документ, який підтверджує факт смерті, виданий компетентним органом іноземної держави.

Із заявою про виплату допомоги на поховання можна звертатися в будь-який сервісний центр Пенсійного фонду в межах України незалежно від місця проживання заявника чи перебування на обліку померлого пенсіонера.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень