Мереф’янська громада
Харківська область, Харківський район

Автофіксація порушень правил дорожнього руху

Дата: 04.01.2022 14:44
Кількість переглядів: 305

Cистемою фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі (далі система) є мережа технічних засобів (приладів контролю), які забезпечують в автоматичному режимі фотозйомку або відеозапис подій, що містять ознаки адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, розпізнавання номерних знаків транспортних засобів та передачу інформації про зафіксовані події телекомунікаційними мережами до автоматизованої системи обробки даних МВС.

За допомогою системи фіксуються наступні порушення:

  • перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів;

  • порушення правил руху через залізничний переїзд;

  • порушення правил зупинки і стоянки;

  • порушення встановленої для транспортних засобів заборони виїзду на смугу зустрічного руху;

  • порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками.

  • проїзд на заборонний сигнал світлофора;

  • порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів.

За змістом статті 122 КУпАП, суб'єктом вищезазначених правопорушень є особа, яка керувала транспортним засобом у момент вчинення правопорушення.

Однак, відповідно до статті 14-1 КУпАП, до адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху у разі їх фіксації працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису притягаються власники (співвласники) транспортних засобів.

Але, необхідно зазначити, якщо є обставини, які свідчать про вчинення порушення, іншою особою, власник транспортного засобу може протягом десяти днів з дня вручення йому постанови повідомити про ці обставини (наприклад, транспортний засіб знаходився у володінні чи користуванні іншої особи, вибув з його володіння внаслідок протиправних дій інших осіб тощо) орган або посадову особу, що прийняла постанову про накладення адміністративного стягнення. На період з'ясування та перевірки виконання постанови зупиняється до моменту встановлення особи, яка вчинила зафіксоване правопорушення.

Також, для уникнення надходження постанови власнику, а не водію, який вчинив адміністративне правопорушення власник може внести відомості про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів.

Переглянути відомості про наявність адміністративного стягнення або сплатити штраф за порушення ПДР можна декількома способами:

- через сайт Міністерства внутрішніх справ;

- через додаток «Дія»;

- через мобільний додаток МВС «Штрафи ПДР»;

- в електронному кабінеті водія.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі може бути оскаржено до вищого органу або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд.

Згідно вимог статті 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, потрібно подати протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили.

У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

 

Завідувач сектору

«Мереф’янське бюро правової допомоги»

М. Куцеконь

тел. 748-21-37

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень