Мереф’янська громада
Харківська область, Харківський район

Терміновий заборонний припис

Дата: 21.01.2022 14:51
Кількість переглядів: 430

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» прийнято Верховною Радою України 06.12.2017 року та набув чинності 07.12.2018 р. Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» визначає терміновий заборонний припис визначає як спеціальний захід щодо протидії домашньому насильству.

У відповідності до ч. 11 ст. 25 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», терміновий заборонний припис виноситься в порядку, затвердженому Міністерством внутрішніх справ України.

«Порядок винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника» був затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ України від 01.08.2018  № 654

Терміновий заборонний припис виноситься підрозділами органів Національної поліції України. Підстави винесення термінового заборонного припису  існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи.

Мета винесення термінового заборонного припису  негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.

Терміновий заборонний припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівником уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України за результатами оцінки ризиків.

Під час вирішення питання про винесення термінового заборонного припису пріоритет надається безпеці постраждалої особи.

Терміновий заборонний припис може містити наступні заходи: зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; заборону на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи; заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Працівники уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України можуть у встановленому законом порядку застосовувати поліцейські заходи примусу для виселення з житлового приміщення кривдника, якщо терміновий заборонний припис передбачає зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи, а кривдник відмовляється добровільно його залишити.

Терміновий заборонний припис вручається кривднику, а його копія  постраждалій особі або її представнику. Терміновий заборонний припис виноситься строком до 10 діб.

Дія термінового заборонного припису припиняється у разі застосування до кривдника судом адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту або обрання щодо нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні.

Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» передбачено, що дія термінового заборонного припису припиняється у разі застосування до кривдника судом адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту або обрання щодо нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні.

Особливу увагу потрібно звернути на те, що заходи у вигляді зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи та заборони на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи не можуть бути застосовані до кривдника, який на день винесення припису не досяг вісімнадцятирічного віку.

Особа, стосовно якої винесено терміновий заборонний припис, може оскаржити його до суду в загальному порядку, передбаченому для оскарження рішень, дій або бездіяльності працівників уповноважених підрозділів органів Національної поліції України.

 

Головний юрист сектору 
«Мереф’янське бюро правової допомоги»
Харківського місцевого центру
з надання безоплатної вторинної
правової допомоги В. А. Гогін

вул. Дніпровська, 205, м. Мерефа тел.: (057) 748-21-37 

 

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень