Мереф’янська громада
Харківська область, Харківський район

Компенсації роботодавцю витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні

Дата: 19.07.2022 08:14
Кількість переглядів: 239

У зв'язку з початком відновлення роботи підприємств  діяльності фізичних осіб-підприємців стає все більше актуальним питання для роботодавців щодо порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Вказане питання врегульоване «Порядком надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 р. № 331 (далі по тексту – Порядок).

Дія цього Порядку поширюється на роботодавців, які працевлаштували внутрішньопереміщених осіб під час воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України від 24.02 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», зокрема тих працівників, які отримали статус внутрішньо переміщеної особи після працевлаштування.

Розмір компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні становить 6 500 гривень щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.

Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування внутрішньо переміщеної  особи.

Для отримання компенсації роботодавцем  Порядком визначені наступні вимоги:

  • компенсація витрат надається роботодавцю, крім роботодавців, які є бюджетними установами, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування, за   кожну працевлаштовану особу на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом;
  • роботодавець перебуває на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством;
  • подання в установленому законодавством порядку податкової звітності за IV квартал 2021 р. або річної звітності за 2021 рік.
  • особа з числа внутрішньо переміщених осіб (далі - особа) може бути працевлаштована на умовах, визначених Порядком, один раз.

Для отримання компенсації роботодавцю потрібно вчинити наступні дії:

1. Подати заяву не раніше, ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування особи до міського, районного, міськрайонного центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості або в електронній формі - через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, або в паперовій формі - особисто під час відвідування центру зайнятості, або на адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості,  розташованого за місцезнаходженням роботодавця.

2.  Додати до заяви, що подається в паперовій або електронній формі наступні документи:

  • документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених Порядком;
  • відомості про працівників, які є застрахованими особами (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
  • копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Рішення щодо надання або відмови у наданні компенсації витрат приймається регіональним центром зайнятості та оформлюється відповідним наказом протягом п’яти календарних днів після отримання заяви від роботодавця, крім випадків подання заяви через Портал Дія.

Рішення щодо відмови у наданні компенсації витрат приймається регіональним центром зайнятості у разі невідповідності, які встановлені Порядком для роботодавця або  невідповідності критеріям, встановленим Порядком для внутрішньо переміщеної особи.

Для отримання компенсації витрат за другий місяць роботодавець підтверджує продовження зайнятості осіб, стосовно яких прийнято рішення щодо надання компенсації витрат.

Регіональний центр зайнятості здійснює перерахування коштів роботодавцю за другий місяць роботи працівника протягом п’яти робочих днів після надходження повідомлення про підтвердження продовження зайнятості цих осіб.

У разі припинення трудових відносин, зокрема розірвання строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, до завершення строку виплати компенсації витрат, роботодавець протягом п’яти робочих днів з дня такого припинення зобов’язаний повернути суму невикористаної компенсації витрат на рахунок регіонального центру зайнятості. Сума, що підлягає поверненню, визначається як різниця між сумою компенсації витрат - 6 500 гривень, та її розміром, розрахованим пропорційно відпрацьованому працівником часу на місяць.

 

Головний юрист сектору
«Мереф’янське бюро правової допомоги»
Харківського місцевого центру
з надання безоплатної вторинної
правової допомоги В. А. Гогін

вул. Дніпровська, 205, м. Мерефа тел.: (057) 748-21-37

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень