Мереф’янська громада
Харківська область, Харківський район

Чи можливе призначення пенсії онлайн?

Дата: 21.10.2022 10:13
Кількість переглядів: 153

Продовжуємо відповідати на найпоширеніші запитання щодо важливих онлайн-сервісів, які під час воєнного стану допомагають українцям у простий та зручний спосіб отримувати послуги.

Запитуєте: Чи можливе призначення пенсії онлайн? Як працює ця послуга?

Відповідаємо: для призначення пенсії онлайн необхідно подати онлайн заяву на призначення пенсії, після чого застрахованій особі достатньо буде лише один раз відвідати відділення ПФУ для отримання свого пенсійного посвідчення.

Більш детально - опис послуги:

 

  • Послуга дає можливість застрахованій особі (заявнику) самостійно подавати заяву та скан-копії всіх необхідних документів з метою подальшого постійного отримання того чи іншого запитуваного заявником виду пенсії.
  • У заяві на призначення пенсії заявник повинен вибрати територіально найближче від нього відділення ПФУ, де він має намір оформити пенсію, а також відзначити потрібний йому вид своєї майбутньої пенсії, вказати адресу місця проживання та надати відомості про свій паспорт.
  • Також в цій заяві застрахована особа може вказати свою електронну пошту та номер телефону для того, щоб потім вона могла відстежувати хід виконання своєї заявки.
  • Далі заявник мусить прикріпити підготовлені їм скан- копії документів, а також вказати спосіб отримання пенсії: через АТ "Укрпошта" або через уповноважений банк (зазначити банківський рахунок та інші банківські реквізити тієї пластикової картки, на яку буде перераховуватися майбутня пенсія).


Чи відрізняється перелік документів для оформлення різних видів пенсії?

Слід мати на увазі, що для кожного виду пенсії є свій перелік документів, необхідних для її оформлення. Якщо людина виходить на пенсію за віком, то набір документів простий - паспорт, ідентифікаційний код та трудова книжка.

Якщо ж, наприклад, пенсія призначається по інвалідності, то повинні додаватися документи для обґрунтування цієї інвалідності.

Заявник повинен заздалегідь зробити скан-копії всіх необхідних йому документів для призначення того чи іншого виду пенсії. Потрібно пам'ятати, що розмір кожного файлу з сканованим документом не повинен перевищувати 1 Мб.

У разі призначення пенсії за віком відповідна заява може бути подана заявником не раніше ніж за місяць до досягнення ним пенсійного віку.

Для подання заявки необхідно також врахувати, що пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків:
Пенсія за віком призначається з дня, наступного за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності.
Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається з дня, наступного за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з дня смерті годувальника.

Також Ви можете скористатися порталом Дія за посиланням

Спосіб електронної ідентифікації

Кваліфікований електронний підпис, Логін та пароль (можна скористатися лише після попереднього відвідування того чи іншого відділення ПФУ з метою отримання там реєстраційного коду).

Як отримати послугу

Подати заяву та відповідний (необхідний для отримання того чи іншого виду пенсії) перелік документів через портал Пенсійного фонду України. https://portal.pfu.gov.ua/ .

Строки надання послуги

Рішення щодо надання пенсійного забезпечення приймається протягом 10-ти робочих днів, впродовж яких співробітниками відділення ПФУ надсилається заявникові СМС-повідомлення про призначення пенсії або ж про необхідність уточнення даних.


Вартість послуг

Безоплатно

Результат послуги

Надання заявникові відповідного пенсійного забезпечення згідно з тим чи іншим (запитуваним ним) видом пенсії.


Також Ви можете скористатися порталом Дія за посиланням https://diia.gov.ua/services/priznachennya-pensiyi 

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень