Мереф’янська громада
Харківська область, Харківський район

Чи може особа, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення 3-х річного віку, працювати у іншого роботодавця за сумісництвом?

Дата: 09.03.2023 13:43
Кількість переглядів: 78

Трудовим договором є угода між працівником і роботодавцем (роботодавцем - фізичною особою), за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець (роботодавець – фізична особа) зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Законодавством не заборонено укладати трудовий договір про роботу як з одним, так і з декількома роботодавцями.

Сумісництвом вважають виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця  фізичної особи (ст. 1021 КЗпП України).

Таким чином, при прийнятті на роботу за сумісництвом необхідно укладати окремий самостійний трудовий договір.

Отже, особа яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х річного віку, може укласти трудовий договір на умовах сумісництва з іншим роботодавцем.

 

«Мереф’янське бюро правової допомоги»
М. Куцеконь

тел. 748-21-37

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень