Мереф’янська громада
Харківська область, Харківський район

Усиновлення під час дії воєнного стану

Дата: 13.03.2023 08:11
Кількість переглядів: 58

До служби у справах дітей Харківської обласної військової адміністрації досить часто надходять запити щодо усиновлення або удочеріння дітей під час дії воєнного стану в Україні. Через актуальність цього питання вважаємо за доцільне роз’яснити деяку інформацію.
Найперше і найголовніше – усиновити дитину під час воєнного стану можуть тільки громадяни України, які перебувають на обліку кандидатів в усиновлювачі та проживають на підконтрольній Україні території.


Облік громадян України, які постійно проживають на території України і бажають усиновити дитину, ведеться службами у справах дітей районних, районних у містах Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад за місцем проживання таких громадян (Порядок провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 № 905).


Як стати на облік кандидатів в усиновлювачі?
Подати заяву та пакет необхідних документів (перелік можна запитати в службі у справах дітей) в паперовій формі під час прийому в службі у справах дітей за місцем постійного чи тимчасового проживання або в електронній формі через портал Дія.
Якщо кандидати в усиновлювачі відповідають всім вимогам, протягом 10 робочих днів після надходження заяви та всіх документів вони отримують висновок про можливість бути усиновлювачами (строк дії висновку – 18 місяців).
Кандидати в усиновлювачі мають пройти курс підготовки з виховання дітей. Але під час дії воєнного стану навчання може тимчасово не проводитись. Кандидати зможуть пройти його після відновлення курсу.


Під час воєнного стану всиновити дитину можна, якщо вона:
- перебуває на підконтрольній Україні території;
- переміщена (евакуйована) в межах України;
- перебуває на обліку з усиновлення.
Якщо дитина має рідних братів і сестер, то роз’єднання родини не допускається!


Хто НЕ може бути усиновлювачем:
- неповнолітні особи;
- особи однієї статі;
- заявники, різниця у віці між якими та дитиною, яку бажають усиновити, менш як 15 років;
- обмежені в дієздатності або визнані недієздатними;
- позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені/особи, які були усиновлювачами іншої дитини, але це було скасовано з їхньої вини/перебувають на обліку у психоневрологічному чи наркологічному диспансері/зловживають спиртним або наркотиками/страждають на хвороби, перелік яких затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я від 20.08.2008 №479/були засуджені за кримінальні злочини або перебувають у шлюбі з зазначеними особами;
- не мають постійного місця проживання та постійного заробітку;
- іноземці, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;
- за станом здоров’я потребують стороннього догляду;
- є особами без громадянства;
- особа, яка відмовилася пройти курс навчання (якщо не мала на це право);
- житлове приміщення особи перебуває в незадовільному санітарно-гігієнічному стані або там неможливо влаштувати окреме спальне місце для дитини та місце для її занять;
- особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини;
- особи, чий середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір прожиткового мінімуму;
- особи, з якими на спільній житловій площі проживають члени сім’ї, що мають глибокі органічні ураження нервової системи, хворі на СНІД (крім сімей, які беруть на виховання дітей, уражених ВІЛ-інфекцією), алкогольну, наркотичну залежність, відкриту форму туберкульозу, психотичні розлади, асоціальні прояви, нахили до насильства.

 

Служба у справах дітей Харківської обласної військової адміністрації

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень