Мереф’янська громада
Харківська область, Харківський район

Порядок перетинання державного кордону України особами, які мають одного з своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України

Дата: 13.04.2023 13:41
Кількість переглядів: 170

В умовах воєнного стану багато громадян України виїжджає за межі України. Для перетинання державного кордону України для певних категорій громадян встановлені вимоги щодо переліку документів, які вони повинні надати уповноваженим особам державної прикордонної служби.

Перелік документів, які потрібно надати для перетинання державного кордону України особою, яка супроводжує особу з інвалідністю, міститься в Правилах перетинання державного кордону України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 р. № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010 р. № 724).

Ми розберемо випадок щодо осіб, які мають одного з своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України.

Правилами перетинання державного кордону України передбачені наступні документи:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • документи (або їх нотаріально посвідчені копії), що підтверджують родинні зв’язки(це може бути свідоцтво про народження або відповідне рішення суду, що набрало законної сили);
  • документ, що підтверджує інвалідність;
  • документами, що підтверджують спільне проживання;
  • документами (посвідчення або довідка) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка).

В Правилах перетинання державного кордону України вказано, що акт встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду.

Такий акт складається в довільній формі протягом п’яти днів, після отримання звернення про його складення.

Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які супроводжували за з інвалідністю для виїзду за межі України, зобов’язані повернутися в Україну не пізніше повернення на територію України осіб, яких вони супроводжували.

 

Головний юрист сектору
«Мереф’янське бюро правової допомоги»
Харківського місцевого центру
з надання безоплатної вторинної
правової допомоги В. А. Гогін

вул. Дніпровська, 205, м. Мерефа тел.: (057) 748-21-37

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень