Мереф’янська громада
Харківська область, Харківський район

Порядок отримання військовослужбовцем статусу учасника бойових дій

Дата: 09.05.2023 09:48
Кількість переглядів: 68

У зв’язку з воєнним станом в Україні дуже актуальним є питання порядку отримання статусу бойових дій. Сьогодні ми розглянемо,  як може отримати статус учасника бойових дій військовослужбовець сухопутних військ ЗСУ особисто.

Порядок надання статусу учасника бойових дій врегульований наступними нормативними актами:

1. Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

2. Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які виконували бойове (службове) завдання із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з військовими формуваннями інших держав і незаконними збройними формуваннями, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 р. № 203.Подавати  документи для отримання статусу учасника бойових дій можуть:

1. Командир (начальник) військової частини (органу, підрозділу),

за підпорядкованістю.

2. Військовослужбовець.


У разі, коли військовослужбовець збирається особисто звернутися до Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, треба звернутися до свого безпосереднього командира з рапортом про надання йому комплекту документів, які є підставою для надання йому статусу учасника бойових дій.


До комплекту документів для отримання статусу учасника бойових дій, входять наступні документи:

1. Рапорт (заява) щодо розгляду його документів на комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій;

2. Довідка про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

3. Обов’язково повинен бути доданий не менше, ніж один з наступних документів:

  • витяги (копії) бойових донесень;
  • витяги (копії) з журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки);
  • копії матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв;

До пакету документів можуть бути додані інші документи, що підтверджують безпосередню участь в бойових діях, наприклад: копії рапортів командирів підрозділів (груп) про виконання бойових (службових) завдань (знищення, захват техніки або живої сили противника); витяги з наказів (по стройовій частині) командирів (начальників) органів військового управління, військових частин (органів, підрозділів), установ та закладів угрупувань про прибуття (вибуття) до (з) районів виконання бойових (службових) завдань; документи про направлення у відрядження до районів виконання бойових (службових) завдань.

            4. Згоду на збір та обробку персональних даних.

5. Посвідчені належним чином копії сторінок паспорта громадянина України з даними про прізвище, ім’я та по батькові, видачу паспорта, місце проживання та документа про присвоєння ідентифікаційного номера або лицьового і зворотного боку паспорта громадянина України у формі картки та документа, що підтверджує місце проживання.

            6. Дві кольорові фотокартки розміром 3x4 см на матовому папері, зображення обличчя має займати 65-70 % фотокартки.


Пакет документів може бути направлений а одну з відомчих Комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій:

1. Командування Сухопутних військ Збройних сил України, яка знаходиться за адресою: вул. Дегтярівська, 21, Київ, 02000.

2. Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України, яка знаходиться за адресою: Повітрофлотський пр-т, 6, м. Київ, 168, 03168, або до Міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій Міністерства у справах ветеранів України, яка знаходиться за адресою: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001, контактний телефон (044) 281-08-54.  E-mail голови служби: fairmont777 at i.ua.

Комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій зобов’язана після отримання рапорту (заяви) військовослужбовця з документами, зареєструвати їх в спеціальній книзі обліку.

Комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у місячний строк з дня отримання пакету документів  зобов’язана розглянути їх та довести прийняте комісією рішення до військовослужбовця з наданням роз’яснення щодо порядку отримання посвідчення учасника бойових дій.

Рішення Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій про відмову у статусі учасника бойових дій або його позбавлення може бути оскаржене  у судовому порядку.

 

Головний юрист сектору
«Мереф’янське бюро правової допомоги»
Харківського місцевого центру
з надання безоплатної вторинної
правової допомоги В. А. Гогін

вул. Дніпровська, 205, м. Мерефа тел.: (057) 748-21-37

 

Фото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень