Мереф’янська громада
Харківська область, Харківський район

Евакуація населення. "Тривожна валіза": поради, які врятують життя

Дата: 24.10.2024 13:19
Кількість переглядів: 125

Евакуація – організоване виведення чи вивезення із зони надзвичайної ситуації або зони можливого ураження населення, якщо виникає загроза його життю або здоров’ю, а також матеріальних і культурних цінностей, коли виникає загроза їх пошкодження або знищення.

Залежно від обстановки, що склалася під час надзвичайної ситуації , проводиться загальна або часткова евакуація населення тимчасового або безповоротного характеру.

Порядок дій громадян у разі оголошення евакуації.

Евакуація є основним способом захисту населення при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації.

Перед повідомленням про порядок та початок евакуації буде подано звуковий сигнал «УВАГА, ВСІМ!» – переривисте звучання електросирен. Почувши цей сигнал, необхідно увімкнути гучномовці радіомовлення, телевізори та вислухати повідомлення.

Отримавши інформацію про надзвичайну ситуацію та рішення про проведення евакуації, населення зобов’язано негайно залишити свої квартири та власні будинки, при цьому відключити електричну мережу, газ, воду, закрити вікна і квартирки, двері і вийти на збірні евакуаційні пункти та пункти посадки на автотранспорт, або у безпечні зони, вказані в повідомленні.

Евакуація передбачається комбінованим способом, при якому основна частина населення виходить пішки. Збір населення, реєстрація та відправка колон буде проводитись на збірних евакуаційних пунктах.

Люди похилого віку (чоловіки старші 65 років, жінки старші 60 років), вагітні жінки, жінки з дітьми до 10 років, хворі, інваліди збираються на пунктах посадки на автотранспорт.

При виході з собою обов’язково взяти "Тривожну валізу" яка має бути зібрана на випадок евакуації, вірогідність оголошення якої в умовах війни є дуже високою.

У тривожну валізу рекомендується покласти:

  • Копії важливих документів в поліетиленовому упаковані. Заздалегідь зробіть копії всіх важливих документів − паспорта, автомобільних прав, документів на нерухомість, автомобіль і т.д. Документи треба укладати так, щоб у разі необхідності їх можна було швидко дістати. У деяких джерелах рекомендують серед документів тримати кілька фотографій рідних і близьких.
  • Кредитні картки та готівку. Нехай у вас буде невеликий запас грошей.
  • Карту місцевості, можливо, компас, годинник наручний, а також інформацію про спосіб зв'язку і умовлене місце зустрічі вашої родини.
  • Засоби гігієни: зубну щітку і зубну пасту, невеликий шматок мила, рушник (є такі в упакуванні, пресовані), туалетний папір, кілька упакувань одноразових сухих та вологих серветок, кілька носових хусток, засоби інтимної гігієни, бритву, манікюрний набір.
  • Засоби зв'язку та інформації (невеликий радіоприймач) та елементи живлення до радіоприймача (якщо потрібні).
  • Ліхтарик (краще кілька) і запасні елементи живлення до нього, сірники (бажано туристичні), запальничку, свічки.
  • Багатофункціональний інструмент, що включає лезо ножа, шило, пилку, викрутку, ножиці тощо.
  • Ніж, сокиру, сигнальні засоби (свисток, фальшфеєр і т.д.).
  • Декілька пакетів для сміття об'ємом 120 літрів. Можуть замінити намет або тент, якщо розрізати.
  • Рулон широкого скотча.
  • Упакування презервативів. Презерватив, за необхідності, може використовуватись для захисту від вологи сірників та запальничок, як джгут для зупинки кровотечі, надійного закупорювання ємкостей від комах та піску, перенесення води.
  • Блокнот і олівець, нитки та голки.
  • Аптечку першої допомоги. До її складу, за порадами ДСНС, обов’язково повинні входити: бинти, лейкопластир, вата, йод, активоване вугілля (інтоксикація), парацетамол (жарознижувальний), знеболювальне, від діареї, шлунково інфекції, краплі для очей, жгут, шприци тощо; ліки, що ви приймаєте (мінімум на тиждень), з описом способу застосування та дози; рецепти; прізвища та мобільні телефони ваших лікарів (стежте за терміном придатності ліків).
  • Одяг: комплект нижньої білизни (2 пари), шкарпетки бавовняні (2 пари) і вовняні, запасні штани, сорочку або кофту, плащ-дощовик, в'язану шапочку, рукавички, шарф (може знадобитися в найнесподіваніших ситуаціях), зручне, надійне взуття.
  • Поліуретановий килимок або каремат, спальник та міні-намет (якщо дозволяє місце).
  • Посуд (краще металевий): казанок, флягу, ложку, кружку.
  • Пальник газовий, балон газовий або сухий спирт.
  • Запас їжі на кілька днів – все, що можна їсти без попередньої обробки і не займає багато місця, довго зберігається (нешвидкопсувні), наприклад: висококалорійні солодощі (чорний шоколад із горіхами, жменю льодяників), набір продуктів (тушонка, галети, суп-пакети, м'ясні та рибні консерви), якщо дозволяє місце – крупа перлова, гречана, рис довгозерний, макарони, вермішель, сухі овочеві напівфабрикати, горілка, спирт питний.
  • Запас питної води на 1-2 дні, який треба періодично оновлювати (вона не повинна бути застояною).

На збірних евакуаційних пунктах, пунктах посадки на автотранспорт уважно слухайте та чітко виконуйте всі розпорядження посадових осіб евакуаційних органів та органів охорони громадського порядку.

У безпечному місці вас приймуть і розмістять в громадських будівлях чи житлових будинках. Для евакуйованих буде організоване комунально-побутове та медичне обслуговування.

Ви ж в свою чергу зобов’язані виконувати всі розпорядження приймальних евакуаційних органів та місцевих органів влади.

Отже, якщо ви отримали інформацію про початок евакуації:

  • відключіть електрику, газ, воду, погасіть вогонь в каміні (печі);
  • зберіть найнеобхідніші речі (документи, гроші, засоби першої необхідності);
  • під час евакуації надайте допомогу літнім та людям з інвалідністю;
  • відправляйтеся в найближчий збірний пункт евакуації.

У разі загрози виникнення надзвичайної ситуації та після прийняття рішення про евакуацію, населення прибуває на збірні пункти евакуації, на яких формуються колони та відправляються в місця розміщення евакуйованого населення або в проміжні пункти евакуації.

Висока організованість та дисципліна кожного громадянина – головне в період евакуації!

 

Відділ охорони праці, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту Мереф'янської міської ради

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень