Міжнародний день боротьби проти насильства над жінками
25 листопада – Міжнародний день боротьби проти насильства над жінками.
17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Жінки в усьому світі стають жертвами зґвалтувань та зазнають побутового насильства, до того ж масштаби та справжня природа такого насильства нерідко приховані.
Насильство – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI столітті, потерпають жінки. Щороку близько 10 000 українських жінок гине від домашнього насильства. У всьому світі від нього потерпає більше людей, ніж від пограбувань та в автомобільних катастрофах, разом узятих. Символом проти всіх форм насильства над жінками є біла стрічка.
15 листопада 2001 року в нашій країні був прийнятий Закон «Про попередження насильства в сім’ї». Але, на жаль, наші жінки досі потерпають від насильства вдома. Причому половина з постраждалих – від психологічного, майже 40% – від фізичного. Признатися у цьому своїм знайомим чи правоохоронцям вони готові не завжди, а допомоги потребують якнайшвидше.
Першим кроком до подолання проблеми насильства має стати її усвідомлення, як суспільством в цілому, так і кожним окремим громадянином, членом сім’ї. Необхідно змінювати терпиме, а іноді й байдуже ставлення суспільства до насильства. Кожен з нас має сказати «Стоп!» насильству у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному – і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.
Від домашнього насильства не застрахований ніхто. Жертвам насильства варто звертатися за допомогою до поліції та інших компетентних органів.
Номери телефонів, які можуть бути корисними:
0 800 50 02 02 – Безкоштовна телефонна «гаряча лінія» Національної поліції України.
1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та 116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів) – із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації.