Мереф’янська громада
Харківська область, Харківський район

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Дата: 01.12.2024 12:54
Кількість переглядів: 46

Щороку 1 грудня світ відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом, головна мета якого –  нагадати людству про існування цієї небезпечної хвороби й необхідність вжити усіх можливих заходів для подолання цієї глобальної світової проблеми, яка має не тільки медичний, а й соціальний вимір. Мова йде про широко розповсюджену стигматизацію й дискримінацію хворих на ВІЛ, які, щоб уникнути громадського осуду часто відмовляються від лікування й приховують свій діагноз. А це, своєю чергою, призводить до ще швидшого більшого розповсюдження ВІЛ/СНІД. 

Фото без опису

1 грудня 2024 року Всесвітній день боротьби зі СНІДом відбудеться під гаслом “Іди шляхом прав: моє здоров’я, моє право!”. У рамках цьогорічної кампанії ВООЗ закликає світових лідерів і громадян відстоювати право на здоров’я шляхом усунення нерівності, яка перешкоджає прогресу у зупиненні СНІДу.

Захист права на здоров’я означає, що медична допомога має бути доступною кожній людині, без будь-якої дискримінації, незалежно від її ВІЛ-статусу, походження, гендерної приналежності або місця проживання.

Якщо будуть захищені права кожної людини, то як вважають експерти ВООЗ, світ зможе покінчити зі СНІДом як загрозою громадському здоров’ю до 2030 року.

В Україні проблема ВІЛ/СНІДу залишається надзвичайно актуальною, тому цей день є нагодою привернути увагу до важливості профілактики, лікування та підтримки людей, які живуть із ВІЛ, особливо в умовах війни та викликів, перед якими постала наша медична система.

Що таке СНІД і чому це небезпечно?

Синдром набутого імунодефіциту (СНІД) — це остання стадія розвитку ВІЛ-інфекції, викликаної вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). ВІЛ атакує і поступово руйнує імунну систему, позбавляючи організм здатності захищатися від інфекцій та деяких видів раку. Хоча сучасна антиретровірусна терапія дозволяє значно покращити якість і тривалість життя — з початку антиретровірусної терапії хворий на ВІЛ може прожити до 30-40 років, СНІД залишається серйозною загрозою для країн, де поширення хвороби не вдалось взяти під контроль.

Чому це важливо для України?

Україна залишається однією з країн Європи з високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції. І якщо її поширення у світі має назву пандемії ВІЛ/СНІДу, а в Україні розвивається епідемія ВІЛ/СНІДу. За оцінками Центру громадського здоров’я, в Україні проживає близько 245 тисяч людей з ВІЛ, близько 90 тисяч людей досі не знають про свій статус та не отримують необхідного лікування.

Фото без опису

 

 

До інструментальних методів належить імуноферментний аналіз. Він проводиться на базі лабораторій закладів та має дещо довший час очікування результату обстеження крові (від декількох годин до декількох днів). Здебільшого такий метод використовується для остаточного підтвердження ВІЛ-інфекції, однак сучасна нормативна база в сфері ВІЛ-інфекції дозволяє використовувати сучасніші методи - швидкі тести, які не поступаються інструментальним методам, однак дозволяють отримати результат тестування вже через 15-20 хвилин!

Тестування на ВІЛ у сімейного лікаря, закладах охорони здоров’я та на базі неурядового сектору є повністю безкоштовним для пацієнта! І головне - дані повністю конфіденційні!

У випадку, якщо від дати ймовірного ризикованого контакту пройшло менше 72 години, то людині рекомендується постконтактна безкоштовна профілактика загальним курсом 28 днів, яка мінімізує ризик інфікування на 99%. Постконтактна профілактика доступна на базі кабінетів «Довіра» районних закладів охорони здоров’я, обласних Центрів СНІДУ.

У випадку, якщо є постійний підвищений ризик інфікування на ВІЛ-інфекцію, то необхідно пам’ятати про те, що існує безкоштовна доконтактна профілактика ВІЛ-інфекції, яка також дозволяє запобігти ризику інфікування ВІЛ на ранньому етапі на 99%! Доконтактна профілактика доступна на базі кабінетів “Довіра” районних закладів охорони здоров’я, обласних Центрів СНІДУ та на базі неурядового сектору.

Пам’ятайте про те, що будь-якому захворюванню краще запобігти, ніж лікувати! Бережіть себе та будьте здорові!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень