Війна лишає відбитки на кожному
Психологічні відбитки можна помітити не одразу, а от фізичні не завжди сховаєш від сторонніх. Глибокі шрами, сліди опіків та інші ушкодження завжди привертають увагу.
Про те, як коректно взаємодіяти з різними людьми, зокрема й зі співрозмовниками, які мають видимі травми обличчя, розповідає оновлений розділ https://bf.in.ua/.../liudyna-iaka-maie-vydymi-travmy.../ «Довідника безбар’єрності».
Одна з основних рекомендацій – контролювати свої емоції.
- Несподівані реакції розгубленості чи співчуття можуть бути дуже незручними для співрозмовника. Тому важливо не давати таким емоціям проявлятися у вашій поведінці.
- Якщо ненавмисно затримали погляд, краще одразу перевести його на іншу частину обличчя або на руки. Але якщо людина помітила, що ви її роздивляєтеся, треба перепросити та пояснити: «Не було наміру вас образити» або «Це новий досвід для мене».
- Спокійний тон спілкування та дотримання природної дистанції сприяють комфортній атмосфері. А відкрита поза – сигнал доброзичливості та зацікавленості – допоможе підтримати довіру.
Образити можна не лише словом, а й мімікою та поглядом. Тілесні відмінності – це частина людського різноманіття. І замість пильного розглядання зовнішності слід зосередитися на змісті розмови.
Докладніше про толерантне спілкування читайте в «Довіднику безбар’єрності» https://bf.in.ua/ – посібнику із сучасної етики взаємодії.
За матеріалами офіційної Фейсбук - сторінки Першої леді України Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ