Національний тиждень безбар'єрності
З 19 по 25 травня 2025 року Україна вперше проводитиме Національний тиждень безбар'єрності. Його головна мета – сформувати толерантне ставлення та розуміння необхідності усунення бар'єрів у навчанні та спілкуванні.
Мета інформаційної кампанії з безбар’єрності – привернути увагу суспільства до потреби створення доступного середовища та рівних можливостей для всіх громадян, підвищити обізнаність про те, що безбар’єрність – це комфорт для кожного, незалежно від віку, стану здоров’я чи соціального статусу.
Інформативний матеріал:
Фізична безбар’єрність – створення середовища, в якому громадські споруди та публічні місця, транспорт і послуги є фізично доступними для всіх суспільних груп.
Інформаційна безбар’єрність – умови, за яких люди, незалежно від їх функціональних порушень чи комунікативних можливостей, мають доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, що враховують їх потреби та можливості.
Цифрова безбар’єрність – забезпечення доступу до інформації, комунікації, публічних та інших послуг онлайн для всіх суспільних груп, включаючи літніх людей, людей з інвалідністю, людей, які проживають у сільській місцевості тощо.
Суспільна та громадянська безбар’єрність – передбачає забезпечення рівних можливостей участі всіх людей та суспільних груп у житті громад та держави.
Освітня безбар’єрність – створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, включаючи освіту протягом життя.
Економічна безбар’єрність – забезпечення умов та можливостей для працевлаштування, заняття підприємництвом молоді, жінок, літніх людей, людей з інвалідністю тощо.
Безбар’єрність – це коли всі люди мають рівні можливості жити, навчатися і працювати без зайвих перешкод. Це не тільки про фізичні бар’єри, а й про розуміння, дружбу та підтримку.
Безбар’єрність означає, що всі люди—незалежно від віку, здоров’я чи здібностей—можуть вільно рухатися, навчатися, працювати та спілкуватися.